Nr 95 Przedszkole nr 95 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Maciusia I
O NAS
Z ┼╗YCIA PRZEDSZKOLA
NASZE ZDJ─śCIA
PROGRAM EDUKACYJNY
JAK SP─śDZAMY DZIE┼â
AKTUALNOŚCI
DO SZKOŁY :-)
B.I.P.
KONTAKT
 
   

Podkategorie

MI─śDZYNARODOWY DZIE┼â WOLONTARIATU - 5 GRUDNIA
"B─äD┼╣ NIEZALE┼╗NY- ZERWIJ KR─śPUJ─äCE WI─śZY" 2 GRUDNIA 2016 r.
CERTYFIKAT "DWUJ─śZYCZNE DZIECI"
CERTYFIKAT "CHRONIMY DZIECI"
CERTYFIKAT VARSAVIANISTYCZNA SZKOŁA
VARSAVIANISTYCZNA SZKOŁA
PROGRAM POWSZECHNEJ DWUJ─śZYCZNO┼ÜCI "DWUJ─śZYCZNE DZIECI"
PRZEDSZKOLE W RUCHU
MIEJSCE PRZYJAZNE KSIĄŻCE
BIBLIOTECZKA BOOKCROSSINGOWA
KSIĄŻKA W PODRÓŻY
ROK JANUSZA KORCZAKA
JANUSZ KORCZAK- OBROŃCA PRAW DZIECI
CERTYFIKAT "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"
CZYTAJ─äCE PRZEDSZKOLE
AKCJA PUSTA MISKA.PL
ZBIÓRKA MAKULATURY
PROFILAKTYKA ANTYNIKOTYNOWA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Aktualności

 
 

PROFILAKTYKA ANTYNIKOTYNOWA W NASZYM PRZEDSZKOLU

PROFILAKTYKA ANTYNIKOTYNOWA

"Czyste powietrze wokó┼é nas" - pod takim tytu┼éem odby┼éa si─Ö w naszym przedszkolu akcja profilaktyki antynikotynowej. Nasze nauczycielki przygotowa┼éy ró┼╝ne dzia┼éania: dla rodziców- ciekawe gazetki i plakaty, dla dzieci- pogadanki i zaj─Öcia, w których dzieci zdoby┼éy wiedz─Ö na temat szkodliwo┼Ťci dymu tytoniowego.

Palenie tytoniu jest nie tylko w naszym kraju zjawiskiem powszechnym.
Papierosy s─ů jedynym legalnie sprzedawanym na ca┼éym ┼Ťwiecie produktem, którego dym zawiera oko┼éo 40 czynników rakotwórczych.
Nowotwory z┼éo┼Ťliwe czy zawa┼éy serca spowodowane paleniem to choroby, na które palacz sam siebie skazuje. 10 milionów pal─ůcych Polaków to zwyczajni, normalni ludzie, którzy s─ů uzale┼╝nieni. Dzia┼éaniem najskuteczniejszym w dziedzinie profilaktyki antynikotynowej jest zapobieganie paleniu papierosów.
W Polsce sytuacja w zakresie palenia papierosów i wynikaj─ůcych z tego konsekwencji jest dramatyczna. Wed┼éug szacunkowych danych, oko┼éo 4 mln polskich dzieci nara┼╝onych jest na mimowolne wdychanie tytoniowego dymu (palenie bierne).
Mo┼╝na s─ůdzi─ç, ┼╝e codziennie oko┼éo 500 dzieci si─Öga po swojego pierwszego papierosa, w ten sposób znaczna ich cz─Ö┼Ť─ç wchodzi na drog─Ö ku regularnemu paleniu tytoniu w przysz┼éym, doros┼éym ┼╝yciu.Poniewa┼╝ pal─ů rodzice lub starsze rodze┼ästwo cz─Östo dzieci bior─ů z nich z┼éy przyk┼éad i si─Ögaj─ů pó┼║niej po papierosa.

Przyk┼éad jest zara┼║liwy, z┼éy przyk┼éad rodziców równie┼╝.

Instytut Matki i Dziecka oraz Onkologii na zlecenie Ministerstwa Zdrowia opracowa┼éy zalecenia strategiczne, które, uwzgl─Ödnione w programach nauczania, pozwalaj─ů na osi─ůgni─Öcie pozytywnych rezultatów w zakresie wdra┼╝ania i kszta┼étowania postaw dzieci i m┼éodzie┼╝y wobec palenia papierosów.